witamy w michalowce

» Lato w Michałówce 2023

Chcielibyśmy, żeby dzieci spędziły z nami czas twórczo i aktywnie. Pragniemy stymulować ich rozwój poprzez uczestnictwo w różnorodnych warsztatach i zajęciach. Posiadamy bogate zaplecze dydaktyczne, infrastrukturę i doświadczenie a także profesjonalnych pedagogów i animatorów. W naszą pracę wkładamy mnóstwo serca i czasu. Pragniemy, aby każde dziecko odnalazło swój talent i pasję oraz aktywnie spędziło czas. Uśmiech dziecka jest największą nagrodą i satysfakcję dla nas jak i Państwa.

Specjalnie dla Państwa przygotowaliśmy ramowy program pięciodniowego pobytu w naszym gospodarstwie agroturystycznym.

Każdego dnia zapewniamy:
- zajęcia rekreacyjno-sportowe, w tym min: badminton, tenis stołowy, bilard, rzutki, "piłkarzyki", tor przeszkód "pajęczyna", plac zabaw z piaskownicą, statek piracki, siłownia z instruktorem, boisko do siatkówki i piłki nożnej.
- transport autokarem spod szkoły ok.8.00 i przyjazd z powrotem ok. 16.00
- dwa posiłki dziennie: śniadanie o 9.00 i obiad 13.00
- napoje i zdrowe przekąski (tj. owoce i warzywa sezonowe) dostępne cały dzień

Asia i Michał

Mój dzień 1.
DZIEŃ NA WSI

Tego dnia zapoznamy się z terenem, poznamy naszych gospodarzy i opiekunów. Poznamy zwierzęta mieszkające w gospodarstwie i ich zwyczaje. Następnie odwiedzimy konie huculskie, zobaczymy ich karmienie i posłuchamy opowieści. Następnie czas wypełnią nam gry i zabawy ruchowe (berek, śmieszne wyścigi, rzuty do kosza i inne). Bardzo chętnie obejrzymy stroje ludowe i narzędzia rolnicze a najfajniejsze zostanie na koniec: wizyta w manufakturze papieru czerpanego!

Mój dzień 2.
DZIEŃ INDIAŃSKI

Dzisiaj spotkamy się z Indianami, hurra! Zostaną nadane nam imiona, pomalują twarze, zrobimy pióropusze, poznamy zwyczaje Indian, wysłuchamy opowieści o życiu i zwyczajach. Oprócz tego zbudujemy wioskę indiańską, będziemy mieszkać w ogromnych tipi. Będziemy mogli wziąć udział w grach zręcznościowych takich jak: łowienie ryb, rzuty kapeluszem na rogi i w różnych konkurencjach na nartach Szoszonów. Na koniec, dzień oczywiście zakończymy ogniskiem.

Mój dzień 3.
DZIEŃ MŁODEGO ARTYSTY

W dniu dzisiejszym będziemy mogli popracować nad rozwojem naszej wyobraźni i zdolnościami manualnymi. A to dzięki udziałowi w warsztatach garncarskich. Dowiemy się i poznamy historię lepienia naczyń z gliny, jak przygotować surowiec oraz samodzielnie wykonamy swoje naczynie. Będziemy lepić, wałkować i formować je na kole garncarskim. Po wysuszeniu, za dwa dni będziemy mogli je ozdobić. Po siedzących warsztatach zostanie zorganizowany tor przeszkód w terenie, wykonany z ekologicznych surowców. Chętni będą mogli wziąć udział w turnieju piłki nożnej lub siatkowej albo w zajęciach fitness (wykorzystana konsola Xbox, program "Just dance").

Mój dzień 4.
GRY TERENOWE

Dzisiejszą przygodę w Michałówce rozpoczniemy od przejazdu traktorem z przyczepą do lasu. Tam nauczymy posługiwać się kompasem, czytać mapy i weźmiemy udział w małej zabawie na orientację. Następnie zorganizowane zostaną podchody gdzie będą do wykonania różne zadania oraz będziemy zdobywać bazy przeciwnika. Po powrocie do gospodarstwa cofniemy się w przeszłość i zawitamy "Z wizytą u prababci". W klimatycznym pokoiku z dawnej epoki, wysłuchamy opowieści płyt winylowych oraz obejrzymy bajki z projektora na kliszę. Następnie będzie czas na łamigłówki logiczne i gry planszowe.

Mój dzień 5.
DZIEŃ PREZENTÓW

W ostatnim dniu pobytu w tym nietuzinkowym miejscu, wykonamy prezenty dla naszych najbliższych. Ozdobimy wcześniej wykonane naczynia z gliny oraz weźmiemy udział w warsztatach "Kraina mydełek". Samodzielnie zaprojektujemy, wykonamy, ozdobimy pachnące mydełka. Niespodziankę dla nas przygotują ... strażacy! Zapoznamy się z pracą strażaka, obejrzymy pokaz akcji gaśniczej, sprzęt pożarniczy, wóz strażacki. Chętni będą mogli sprawdzić swoje umiejętności na specjalnie przygotowanym torze strażackim. Na koniec, miło spędzimy czas przy ognisku wspominając wszystkie atrakcje i cały pięciodniowy pobyt w Michałówce :-)

Nikola (7 lat), Oskar (11 lat)

Więcej informacji:
Asia: 512 499 379
Michał: 515 284 488

wszystkie prawa zastrzeżone
Michałówka © 2012